تکنیک‌های مورد نیاز در استفاده از آپارات

آپارات

در این مقاله قصد دارم نکاتی را بیان کنم که بر اساس تجربه از استفاده از سایت آپارات به دست آورده‌ام. امیدوارم که این نکات برای شما مفید واقع شود.

قابلیت جدید آپارات به نام کارت

 

کسب درآمد از آپارات

اگر شما تولید کننده محتوا هستید به راحتی و بر اساس روشی که در فیلم زیر توضیح دادم می توانید از فیلم‌های منتشر شده خودتان درآمد داشته باشید. البته توجه داشته باشید که این مبلغ خیلی زیاد نیست ولی اگر تعداد ویدیوها و تعداد بازدید ویدیوهای شما زیاد باشد می‌تواند عدد قابل قبولی باشد. روش‌هایی برای کسب درآمد از سرویس‌های خارجی وجود دارد که در نوشته‌های مجزایی توضیح داده‌ام.

 

حتی اگر تولید کننده محتوا هم نباشید می‌توانید فیلم‌های پر بازدید را در کانال خودتان بازنشر دهید. روش این کار را در بخش زیر توضیح داده‌ام.

نحوه انتشار یک ویدیو در چند کانال آپارات

خیلی از ما ممکن است چند کانال در آپارات داشته باشیم، مثلا ممکن است یک کانال شخصی و یک کانال سازمانی داشته باشیم. یا حتی ممکن است بخواهیم یک مصاحبه‌ای که با ما انجام شده‌است و در یک کانال بخصوص آپارات قرار دارد را در صفحه خودمان هم منتشر کنیم. در فیلم زیر راهکار اجرای این مورد را گفته‌ام.

در ادامه نکاتی را خواهم گفت که باعث افزایش بازدید ویدیو‌های شما خواهد شد، چون پرداخت این سایت بر اساس میزان دیده شدن ویدیوهای شماست.

طبقه‌بندی ویدیو‌ها

نکته بسیار مهمی که حتما باید رعایت شود دسته‌بندی و طبقه‌بندی ویدیو‌ها است. بخصوص اگر تعداد ویدیو‌های شما زیاد باشد رعایت این مورد کمک زیادی به استفاده بهتر مخاطبان می‌کند.

در زمان انتشار ویدیو این سایت از شما می خواهد که دسته‌بندی و لیست پخش را مشخص کنید و شاید خیلی از ما به آن دقت نکرده‌ایم ولی با استفاده از همین دو آیتم می‌توانید میزان بازدید ویدیو‌ها را افزایش دهیم.

اگر چند ویدیو را به یک لیست پخش اختصاص دهیم، وقتی مخاطب یکی از این ویدیوها را ببیند، خود سایت آپارات از طریق یک نواری در سمت چپ ویدیو، سایر ویدیو‌های این دسته را به او پیشنهاد می‌دهد. مثلا اگر شما یک موضوع را در ده ویدیو بیان کرده‌اید با این کار به مخاطبان علاقه‌مند نشان می‌دهید که کل این مبحث را می‌تواند در ادامه ببیند و اگر این لیست پخش‌ها موجود نباشد، مخاطب نمی‌تواند ویدیو‌های مرتبط با یک موضوع را پیدا کند.

در حقیقت لیست پخش مانند یک نخ تسبیح، ویدیو‌های مرتبط با هم را کنار هم قرار می‌دهد.

هشتگ‌ها

نکته دیگری که در زمان بارگذاری ویدیو باید به آن دقت کنید هشتگ‌ها هست که البته خود سایت آپارات این مورد را الزامی کرده است و بدون درج هشتگ امکان انتشار ویدیو را به شما نمی‌دهد ولی آنچه مهم است انتخاب هشتگ‌های درست و مرتبط است.

ترفند ریزی که خیلی به شما کمک خواهد کرد این است که برای ویدیو خودتان یک کلمه که بسیار مرتبط با موضوع فیلم است را بنویسید و پس از قرار گیری، کنار آن کلیک کنید تا خود سایت موارد مرتبط را به شما نشان دهد و فقط از لیست انتخاب کنید. این کار هم سرعت کار شما را زیاد می‌کند و همه کلمات کلیدی مرتبط را به سرعت برای شما خواهد آورد.

توضیحات

سخت‌ترین بخش زمان انتشار ویدیو این بخش هست بخصوص اگر بخواهیم یک متن عالی و تکنیکی بنویسیم. توصیه من این است که متن‌ها خودتان را در نرم افزار وان نوت بنویسید تا در زمان نیاز بتوانید با یک جستجوی کوتاه و یک کپی کردن، از آنها برای اینجا یا هر رسانه‌ دیگری استفاده کنید.

حتی اگر نخواهید که یک متن ثابت را کپی کنید، این که با یک جستجوی سریع ببینید قبلا در رابطه با یک موضوع خاص چه متون و توضیحاتی نوشته بودید، کمک بزرگی می‌کند تا بتوانید ایده بگیرید و متون و توضیحات جدیدی بنویسید. حتما این ایده را بکار بگیرید و از نتایج لذت بخش آن استفاده کنید و اگر این شیوه اثر مثبتی برای شما داشت حتما به من هم اطلاع دهید تا برای آموزش‌های بیشتر اینگونه روش‌ها انرژی داشته باشم.

ناگفته نماند که خود من همین کار را می‌کنم و این کار بهره‌وری من را به شدت افزایش داده است و در حقیقت این یک تکنیک سیستم‌سازی فردی است که کمک می‌کند بتوانیم بهره‌وری خودمان را افزایش دهیم. اگر علاقه‌مند هستید در این خصوص بیشتر بدانید روی کلیک سیستم‌سازی فردی کلیک کنید.

سایر نکات برای افزایش بازدید

حتما کلمه کلیدی که در هشتگ‌ها هم استفاده می‌کنید در عنوان و در توضیحات ویدیو هم ذکر کنید. البته به هیچ وجه عبارت عنوان را در توضیحات کپی نکنید زیرا وجود دو عبارت متفاوت به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بهتر ویدیوی شما را پیدا کنند ولی کلمه کلیدی را در هر سه بخش استفاده کنید: عنوان، توضیحات، هشتگ

نکته بعدی که باید دقت کنید این است که حتما اسم شما در عنوان یا توضیحات باشد. البته ممکن است برندسازی شما سازمانی باشد و در اینصورت اسم برند شماست که باید در این محل‌ها بیاید. این کار باعث می‌شود وقتی کسی اسم شما را در یک موتور جستجو مثل گوگل جستجو کرد، ویدیو‌های شما هم در نتیایج جستجوی این فرد بیاید و این اتفاق هم باعث بهتر دیده شدن شما خواهد بود و هم باعث افزایش بازدید ویدیو‌های شما.

مورد بعدی هم اینکه اگر بخواهید برای تبلیغات خودتان هزینه صرف کنید، می‌توانید از سایت آپارات درخواست افزایش بازدید داشته باشید که در اینصورت ویدیوی شما در محل‌های مرتبطی نشان داده‌ می‌شود و باعث افزایش بازدید خواهد شد.

بازاریابی محتوا

نکته‌ بعدی که باید به آن توجه شود این است که از فضای اینگونه رسانه‌ها می‌توان برای بازاریابی محتوا استفاده کرد. به این معنا که می‌توانید با آموزش یک نکته خاص مثلا از کاربرد یک کالای خاص یا راهنمایی در خصوص یک مطلب، اطمینان مخاطبان را نسبت به توانمندی و تسلط خودتان به آن محصول یا خدمت جلب کنید و فضا را برای جلب مشتریان آماده کنید.

سایر پلتفرم‌های انتشار ویدیو

اگرچه آپارات در ایران یکی از بهترین سایت‌هایی است که می‌توانیم ویدیو منتشر کنیم ولی سایت های دیگری هم وجود دارند که انتشار ویدیو در آنها می‌تواند مفید باشد. فهرستی کامل از این سایت‌ها را در کتاب الکترونیک مرجع محل‌های انتشار بینهایت یک محتوا که به همراه آقای اردشیر کاویانی تهیه‌کرده‌ام، فهرست وار ذکر کرده‌ام ، ولی آنچه ممکن است وقت‌ ما را بگیرد بارگذاری یک فیلم در این سایت‌ها است.

در ویدیو زیر روشی را توضیح داده‌ام که به راحتی می‌توانید وقتی یک فیلم را در آپارات بارگذاری می‌کنید، آن را در سایر سایت‌ها هم قرار دهید، بدون نیاز به بارگذاری مجدد!!!

تکمیل آموزش‌ها بر اساس نیاز شما

آموزش‌های این صفحه مرتبا تکمیل می‌شود. اگر مورد خاصی در این موضوع نیاز دارید در در بخش دیدگاه‌ها در زیر این نوشته، یادداشت بفرمایید تا به این صفحه اضافه کنیم.

 

تکنیک‌های کاربردی در سایر نرم‌افزارها

تکنیک‌های کاربردی در سایر نرم افزارهایی که مورد نیاز یک مدرس یا مشاور است را در مجموعه یادداشت‌هایی آماده کرده‌ایم که در صورت نیاز می‌توانید با کلیک روی دکمه زیر مشاهده بفرمایید.

مشاهده همه تکنیک‌های کاربردی برای مربیان کسب و کار
تکنیک‌های اینستاگرام
واتس‌اپ 
ویرگول
لینکدین

۸ دیدگاه برای “تکنیک‌های مورد نیاز در استفاده از آپارات

 1. علی کهنموئی
  علی کهنموئی گفته:

  سلام خدمت شما
  یک مورد اشتباه تایپی در این مقاله وجود داره که به چشمم خورد:
  تیتر «کسب درآمد از آپارت» که آپارات یک الف کم داره
  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دسترسی به فیلم سمینار لطفاً ایمیل صحیح خود را در کادر زیر وارد نمایید:

جهت دسترسی به فیلم سمینار لطفاً ایمیل صحیح خود را در کادر زیر وارد نمایید:

جهت دسترسی به فایل‌های آموزشی لطفاً ایمیل صحیح خود را در کادر زیر وارد نمایید:

جهت دسترسی به فایل‌های آموزشی لطفاً ایمیل صحیح خود را در کادر زیر وارد نمایید: