استفاده حداکثری از یک محتوا

محتوا

در این نوشته می خواهم در مورد تجربه خودم در رابطه با استفاده حداکثری از یک محتوا صحبت کنم. شاید براتون سوال باشه که منظورمن چیه؟ می‌خواهم نکاتی را توضیح بدهم که اگر یک محتوا ایجاد کردید حداکثر استفاده از آن را بکنید.

دوستان زیادی را دیده‌ام که ایده‌های بسیار عالی دارند ولی آن را فقط در ذهن خودشان دارند. مخاطبان ما نمی‌توانند موارد موجود در ذهن ما را بررسی کنند. اگر این ایده‌های عالی به محتوا تبدیل شود می‌تواند توانمندی ما را به دیگران ثابت کند.

ولی مرحله بعدی مشکل این است که عزیزانی را دیده‌ام که در یک موضوع یک نوشته ‌عالی می‌نویسند و به همان بسنده می‌کنند. یعنی در آن موضوع هیچ صوت یا فیلمی از ایشان دیده نمی‌شود. داشتن همه انواع این محتوا ما به استفاده حداکثری از محتوا می‌رساند.

اگر دوست دارید این موارد را در قالب نوشته بدانید مطالعه این متن را ادامه بدهید، اگر نه همین موارد را در فیلم زیر ببینید:

 

 دانلود ویدئو 

سلیقه‌ افراد مختلف است

مخاطبان ما انواع مختلفی دارند. به تجربه دیده‌ام افرادی را که اگر یک صوت یک ساعته به آنها بدهیم به دقت تمام آن را گوش می‌کنند ولی اگر یک متن کوتاه به آنها بدهیم آن را نمی‌خوانند.

پس اگر محتوای شما فقط به صورت متن باشد بخشی از بازار را از دست داده‌اید و باید یک محتوا را به مدل‌های مختلف منتشر کنید.

ولی حرف من در این نوشته‌ اینه که ما باید یک محتوا را ایجاد کنیم و به صورت سیستماتیک (خودکار و نیمه خودکار) آن را به انواع دیگر تبدیل کنیم.

یعنی باید فرآیندی را تعریف کنیم که وقتی یک محتوا ایجاد شد خودش مسیرش را طی کند و استفاده حداکثری از آن اتفاق بیافتد.

در این مسیر می‌توانید از افراد دیگری هم کمک بگیرید که در ادامه خواهم گفت.

مادر همه انواع محتوا، متن است

هر نوع محتوایی از یک متن آغاز می‌شود. اگر شما یک نکته را به صورت متن بنویسید به راحتی می‌توانید حتی با گوشی موبایل خودتان از روی آن بخوانید و آن را تبدیل به یک فایل صوتی کنید.

یا آن را به یک فردی که کارش گویندگی هست بدهید و یک فایل صوتی یا کتاب صوتی عالی در آن موضوع تهیه کنید.

امروزه سایت‌های خوبی وجود دارند که افرادی که می‌توانند کارهایی از این دست را انجام دهند در آن سایت‌ها حضور دارند. نمونه این سایت‌ها، ” انجام می‌دم” هست. این افراد فریلنسر نامیده می‌شوند.

در این سایت‌ها افراد توانمندی خودشان را شرح داده‌اند و می‌توانید یک پروژه تعریف کنید و افرادی که می‌توانند آن کار شما را انجام دهند به شما پیام می‌دهند و قیمت می‌دهند و می‌توانید کار را انجام دهید.

در رابطه با حساب کتاب هم هیچ ناراحتی نداشته باشید، چرا که این سایت‌ها واسطه انجام کار توسط فریلنسر و پرداخت پول توسط شما هستند. حتی اگر نسبت به کیفیت انجام کار شکایتی داشته باشید از طریق همین سایت‌ها می‌توانید مطرح کنید.

بعد از انجام این کار می‌توانید همان صوت را با یک تصویر (فیلم یا حتی عکس) ادغام کنید و یک فیلم داشته باشید، بدون فیلم برداری با دوربین.

به همین دلیل می‌گویم، مادر همه انواع محتوا، متن است.

در این نوشته نمی‌خواهم مجددا یادآوری کنم که اگر ایده‌های خوب خودمان را در قالب نوشته محتوا مطرح کنیم، در حقیقت بازاریابی محتوا کرده‌ایم و کلی برکت برای کسب و کار ما به ارمغان میاورد. اگر قبلا این نوشته را نخوانید حتما بخوانید.

مقاله بازاریابی محتوا ویژه‌ی مربیان کسب‌وکار

ایده‌های خوبی به ذهنم می‌رسد ولی نمی‌توانم آنها را تبدیل به متن کنم؟

این سوالی است که بارها از من پرسیده شده است. کاملا هم درسته. فرض کنید ما در حال رفتن به محل کار خودمان هستیم و یک اتفاقی می‌افتد که می‌توانیم در آن مورد در حوزه کاری خودمان یک متن عالی بنویسیم، ولی زمانی که به محل کار می‌رسیم آن را فراموش کرده‌ایم.

خیلی از افراد این موارد را روی یک برگه کاغد می‌نویسند. اگر به سرعت آن برگه کاغذ را تبدیل به یک متن تایپ شده می‌کنید ایرادی ندارد.

ولی اگر زمان زیادی طول می‌کشد تا بخواهید سراغ آن برگه بروید، مطمئن باشید دیگر آن را پیدا نخواهید کرد!

برای حل این مشکل باید از ابزارهای مدیریت دانش فردی بهره بگیرید. بهترین مدل این ابزارها، نرم افزار وان‌نوت مایکروسافت است. با این نرم افزار می‌توانید هر لحظه که ایده خوبی به ذهن شما رسید در یک طبقه‌بندی صحیح آن را یادداشت کنید و در آینده با یک جستجو چند ثانیه آن را پیدا کنید.

 

وان‌نوت قوی‌ترین نرم افزار این دسته بندی است به این دلیل که سازنده آن مایکروسافت است و پشتیبانی خوبی از زبان فارسی و تاریخ شمسی دارد و من به شخصه نرم‌افزارهای زیادی در این زمینه تست کرده‌ام و هیچ نرم‌افزاری حتی به گرد پای وان‌نوت نمی‌رسد.

دو راه دارید، یا به تجربه من اعتماد کنید ویا خودتان بروید تست کنید. ولی مطمئن هستم آخر به همین جایی می‌رسید که من رسیده‌ام.

اگر در یک جای در مسیر یک ایده‌ای به ذهن شما رسید دیگر نگرانی ندارد. همان لحظه می‌توانید موبایل خودتان را دربیاورید و وان‌نوت را روی موبایل باز کنید و آن مورد را یادداشت کنید. حتی می‌توانید آن را روی یک برگه بنویسید و برگه یادداشت را عکس بگیرید و در این نرم‌افزار ثبت کنید.

دقت کنید که به محض قرار گیری در نرم‌افزار وان‌نوت موبایل شما، این موارد به رایانه شما هم انتقال می‌یابد.

استفاده از این ابزار رایگان بسیار ساده است و می‌توانید از همین الان کار را شروع کنید.

من هر زمان که ایده خوبی برای نوشتن یک متن به ذهنم خطور کند آن را در بخش مربوطه در وان‌نوت خودم می‌نویسیم و هر هفته یکشنبه صبح‌ها که یک مقاله می‌نویسم، به سراغ این گنجینه خودم می‌روم و یک ایده خوب را بر می‌دارم و در مورد آن می‌نویسم.

بعد هم که مشخصه همان را تبدیل به یک فایل صوتی می‌کنم و با ترکیب آن با چند عکس یک فیلم خواهم داشت.

البته فراموش نکنید که برای انجام این کار می‌توانید از همکاران خودتان کمک بگیرید و اگر همکاری ندارید آن را به افراد آزادکار(فریلنسر) که در سایت‌هایی مثل “انجام می‌دم” هستند، بسپارید.

استفاده حداکثری از لایو اینستاگرام

خیلی از افراد را دیده‌ام که در اینستاگرام لایو برگزار می‌کنند ولی حداکثر استفاده آنها از این لایو این است که یک تعداد افرادی به صورت زنده آن را می‌بینند.

یا در حالت بهتر اینه که این لایو به مدت 24 ساعت در صفحه این افراد باقی می‌ماند و نفرات جدیدی آن را می‌بینند.

ولی اگر این لایو را دانلود کنید می‌توانید آن را در پلتفرم‌های مختلف انتشار فیلم مانند آپارات، یوتوب، تماشا، نماشا و …. قرار بدید.

حتما سوال شما الان اینه که چطور لایو را دانلود کنیم. این فیلم دو دقیقه‌ای را ببینید:

 دانلود ویدئو

و جالبه که بدانید انتشار فیلم در خیلی از این رسانه‌ها به صورت خودکار انجام می‌شود. کافیه آن را در پلتفرم‌های اصلی قرار بدید و طبق فیلم زیر عمل کنید:

 دانلود ویدیو

همانطور که در فیلم بالا مشاهده فرمودید، پلتفرم یوتوب به ما این امکان را می‌دهد که اکانت رسانه‌های دیگر خودمان مثل فیس‌بوک، تویتر و … را به آن وصل کنیم و بعد از انتشار یک فیلم با زدن یک دکمه، فیلم آن رسانه‌های دیگر هم منتشر می‌شود.

همینطور لینک فیلم ما در یوتوب، اگر در برخی رسانه‌های داخلی مثل آپارات کپی شود کل فیلم با توضیحات آن به پلتفرم دوم انتقال می‌یابد.

توجه کنید که در بازنشر یک فیلم، بخش سخت کار آپلود فیلم است که مشمول صرف هزینه (زمانی و مالی) است و با روش بالا این مشکل به کلی رفع ‌می‌شود.

دقت کنید که صوت همین فیلم لایو دانلود شده را می‌توانید در سایت‌های مربوط به انتشار فیلم منتشر کنید. نمونه همین کار رو در این لینک ببینید:

https://shenoto.com/channel/business-coach?lang=fa

 

انتشار خودکار تمامی پست‌های شما از اینستاگرام در پینترست در دو دقیقه

در ویدیو آموزشی زیر روشی را توضیح داده‌ام که ظرف دو دقیقه می‌توانید تمامی پست‌های اینستاگرام خود را به پینترست منتقل کنید بعلاوه اینکه برای هر پست یک بک لینک به اینستاگرام شما هم ثبت خواهد شد. این کار خیلی ساده و اثربخش است. حتما انجام دهید.

 

سیستم انتشار محتوا به روش مهدی سیاح‌نیا

در یک وبینار ۳ ساعت کاملا این روش‌های انتشار محتوا را شرح داده‌ام. اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید می‌توانید فیلم این وبینار را تهیه کنید.

فیلم وبینار سیستم انتشار محتوا

با ما همراه باشید…

امیدوارم این موارد برای شما مفید واقع شود. لطفا نظرات و پیشنهادات خودتان را هم در بخش زیر یادداشت کنید.

اگر مدرس و مشاور هستید، با وارد کردن ایمیل خودتان، می‌توانید آموزش‌های رایگان بعدی را از طریق ایمیل دریافت کنید.

برای دریافت آموزش‌های تکمیلی مربیان کسب و کار لطفا ایمیل خود را در باکس زیر وارد کنید :

۲ دیدگاه برای “استفاده حداکثری از یک محتوا

 1. میثم عبدالله زاده عبدالله زاده
  میثم عبدالله زاده عبدالله زاده گفته:

  انتشار خودکار محتوا ایده فوق العاده اصولی و جذابی هستش که هر انسان هوشمندی که به نوعی در زمینه انتشار محتوا فعالیت داره ، باید یاد بگیره. بسیار عالی که تمام این موارد رو جمع آوری کردید و در اختیار مخاطب می گذارید.

  • مهدی سیاح نیا
   مهدی سیاح نیا گفته:

   خواهش می‌کنم. بله دقیقا. انتشار محتوا از تولید محتوا مهم‌تر است. همه این موارد را در یک وبینار ۲ جلسه‌ای شرح داده‌ام که در صورت تمایل می‌توانید از روی سایت تهیه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دسترسی به فیلم سمینار لطفاً ایمیل صحیح خود را در کادر زیر وارد نمایید:

جهت دسترسی به فیلم سمینار لطفاً ایمیل صحیح خود را در کادر زیر وارد نمایید:

جهت دسترسی به فایل‌های آموزشی لطفاً ایمیل صحیح خود را در کادر زیر وارد نمایید:

جهت دسترسی به فایل‌های آموزشی لطفاً ایمیل صحیح خود را در کادر زیر وارد نمایید: